تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ - ۵۷: ۱۹
«این‌همانی» به آهنگسازی و خوانندگی امیرحسین تفرشی‌پور منتشر می‌شود

مقامات تنبور به روایت یک آنسامبل متفاوت

ابن همانی
آلبوم «این‌همانی» اثر امیرحسین تفرشی‌پور که بر اساس مقامات تنبور آهنگسازی و اجرا شده است روز پنجشنبه دوم دی‌ماه منتشر می‌شود.

به گزارش کافه رسانه، «این‌همانی» آلبومی به سه زبان کردی-کلهری، هورامی و سورانی تولید شده است. در این آلبوم امیرحسین تفرشی‌پور، خوانندگی، نوازنده تنبور، آهنگسازی و تنظیم را برعهده داشته است. سامر حبیبی (کمانچه آلتو)، علی رحیمی(بندیر، دف،کوزه، دهل، درامز، افکت‌های آکوستیک)، بهاره حق‌پناه (هارپ)، یاسر نوازنده (شمشمال، نرمه‌نای، کلارینت) و محمدنجیب حسنی (تک نواز شمشال) دیگر هنرمندان این اثر هستند.

 

سامر حبیبی که در این آلبوم نوازندگی کمانچه آلتو را انجام داده است، نوازنده‌ای شناخته شده در عرصه موسیقی ردیف است و از او چندی پیش «کمانچه نوازی ردیف استاد عبدالله دوامی» توسط نشر ماهور منتشر شد. علی رحیمی نوازنده سازهای کوبه‌ای، هنرمندی با سابقه است که در طول دوران فعالیت خود در آلبوم های موسیقی بسیار با آهنگسازان داخلی و خارجی همکاری داشته است. او عضور ثابت گروه «نور» است و سابقه همکاری ارکستر ملی ایران و ارکستر سمفونیک تهران را در کارنامه کاری خود دارد. بهاره حق پناه که سابقه همکاری با ارکستر سازهای ایرانی «شاهو» و ارکستر «میرآترا» را در کارنامه خود دارد علاوه بر هارپ، نوازنده پیانو و کمانچه هم هست. یاسر نوازنده، پژوهشگر موسیقی و نوازنده سازهای بادی محلی مثل دوزله، سرنا، قُشمه، کرنا و بالابان است. او را مردم بیشتر به واسطه حضور در گروه رستاک می‌شناسند. محمدنجیب حسنی محقق موسیقی و ادبیات هورامی است که شمشال هم می‌نوازد و نقش مهمی در این آلبوم داشته است.

 

امیرحسین تفرشی‌پور آهنگساز و خواننده «این‌همانی» سابقه شاگردی و همکاری با استاد علی اکبرمرادی را در کارنامه کاری خود دارد. او همچنین به عنوان تک نواز تنبور در ارکستر «کامه‌راتا» به رهبری کیوان میرهادی حضور داشته است.

 

پخش این آلبوم برعهده شرکت پخش جوان است و دیگر عوامل این آلبوم عبارتند از: صدابرداران: حسن خدایی‌نیا و پیام سوری، میکس و تهیه نسخه نهایی: پیام سوری، طراح گرافیک: انوشیروان صدیق و مدیر هنری این پروژه هم امیر بهاری است.

لوگوی ویترین