تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۹/۲۳ - ۱۰: ۱۲

"شکوه یک زندگی" با بیتا سحرخیز در شمال کشور کلید خورد

بیتا سحرخیز
مجموعه تلویزیونی "شکوه یک زندگی" با سفر حلما از جنوب به شمال کشور کار خود را آغاز کرد.

 

 

به گزارش کافه رسانه؛ سریال تلویزیونی "شکوه یک زندگی" با حضور بازیگرانی چون بیتا سحرخیز و نازنین فراهانی، تولید خود را با سفری از جنوب به شمال کشور آغاز کرد.

بیتا سحرخیز در نقش (نارگل) به همراه نازنین فراهانی در نقش (حلما) در روستای غریب محله ی شهرستان بهشهر  استان مازندران روز شنبه مورخ بیستم آذر ماه مقابل دوربین رفتند.

در خلاصه داستان این قسمت های آمده است؛  نارگل که برای جستجو و پیدا کردن همسر مفقودالاثرش از شمال کشور راهی جنوب و مناطق جنگی و بیمارستانهای مرزی شده بود، در رختشوی خانه ای مردمی که با کمک و حضور زنان برای شستشوی لباسهای رزمنده ها اداره می شود، حلما را با خود از جنوب به روستایی در شمال و محل زندگی اش است، می آورد.  همچنین حلما زنی است که در بمب باران های مناطق مسکونی هشت سال دفاع مقدس همه خانواده خود را به یکجا از دست داده است.

گفتنی است؛  مجموعه تلویزیونی"شکوه یک زندگی" کاری از گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما، برای تولید در پاییز و زمستان ۹۵، در ۱۵ قسمت ۴۵ دقیقه ای، با انتخاب بازیگرانی چون؛ بیتا سحر خیز، نازنین فراهانی، عبدالرضا اکبری، مریم کاظمی، حسام محمودی، مزدک رستمی، سوگل طهماسبی، کوروش سلیمانی، الهام جعفرنژاد، طوفان مهردادیان، مینا نوروزی فر،  ساقی زینتی،  مهری آل آقا و تعدادی دیگر بازیگران استانی مازندران مقابل دوربین می رود.

مسئله ی "شکوه یک زندگى" ، در تکریم همسران شهدا وجاوید الاثرهایى است که با استقامت وامیدوارى براى رسیدن خبر و نشانه اى از عزیزانشان ، سالها به تنهایى بار زندگى خود وفرزندانشان را به دوش کشیدند و شکوهِ یک زندگى را به نمایش گذاشتند.

در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: یحیى معلم جوان روستا ، به عنوان نیروی داوطلب و مردمی ، به جبهه هاى جنگ اعزام میشود ، نارگل همسرجوانش که باردار است به همراه دوکودک خردسالش چشم انتظار بازگشت یحیى است که خبرهاى مختلفى به نارگل میرسد ، از شهادت تا مجروح  شدن ودرنهایت خبرمفقود الاثر شدن یحیى...... نارگل اما روایت دیگرى براى خود دارد. روایتى با طعم امید  ازشهادت ، اسارت، مجروح شدن و سرانجام ...

عوامل اصلی مجموعه تلویزیونی عبارتند از:

نویسنده فیلمنامه اولیه : شعله شریعتی، نویسنده فیلمنامه نهایی : مرجان اشرفی زاده، تهیه کننده : امیرعباس کنی، کارگردان : رضا بهشتی، مجری طرح : مسعودانتظاری، دستیاریکم و مدیر برنامه ریزی : بهرام ملکی علوی، دستیار کارگردان : محمد عزیزی، طراح صحنه و لباس : علی مربی، طراح چهره پردازی : مهرداد  قلی پور، مدیر صدابردار ی : عبدالرضا حیدری، مدیرتصویربرداری : عبدالله عبدی نسب، مدیر تولید : محمد ریحان ، صفت، تدوین: سینا گنجوی، ساخت موسیقی : امیر رجبی، روابط عمومی: محدثه نعمتی

 

لوگوی ویترین